طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی یکی از خدماتی است که مجموعه پیشتاز آی تی ارائه میدهد. هدف از یک سایت فروشگاهی فروش محصولات فیزیکی و یا فایل های دیجیتالی و هر نوع خدمت قابل فروشی است. در وبسایت های فروشگاهی راحتی کاربر از همه ی انواع وبسایت مهم تر است. چون اگر رابط کاربری مناسب نباشد و کاربر از سایت تجربه ی کاربری مناسبی دریافت نکند صفحه را میبندد و دیگر به سایت شما بازگشت نمیکند.

المان های سایت فروشگاهی در کنار جذاب بودن برای کاربر به طوری که او را به یک خریدار تبدیل کند، باید سادگی داشته باشد.

در بخش زیر ویژگی های مهم یک وبسایت فروشگاهی آورده شده است که ما در مجموعه ی پیشتاز همه ی این ویژگی ها را در نظر میگیریم.

1-طراحی زیبا و حرفه ای

طراحی برای یک سایت فروشگاهی مثل ویترین زدن برای مغازه ی شماست. مطمئنا دیده اید که فروشگاه های بزرگ هزینه های زیادی برای ویترین میکنند چون میدانند جذاب بودن آن باعث میشود مشتری جلوی ویترین مغازه میخکوب شود و به داخل بیاید. این موضوع به تبدیل مشتری به خریدار کمک میکند.یک طراحی زیبا میتواند مشتری را در سایت شما وادار به گشت و گذار و در نهایت خرید کند.ما در پیشتاز آی تی همواره سعی کرده ایم طراحی هایی مبتنی بر اصول تجربه کاربری و رابط کاربری داشته باشیم.

طراحی سایت

2-سئو

کسانی که در گوگل یک محصول را جستجو میکنند مستعد ترین خریداران هستند.در شبکه های اجتماعی شخص شاید خیلی در مود خرید کردن نباشد و شما باید با درگیر کردن احساسات آنها، آنها را وادار به خرید کنید و کار بسیار دشوار است. اما هنوز هم اغلب خریداران محصول مورد نظرشان را در گوگل جستجو میکنند و احتمالا بر روی لینک های اولی که می آید کلیک کرده و خرید خود را انجام میدهند. تا کسی به چیزی نیاز نداشته باشد آن را در گوگل جستجو نمیکند. شاید فکر کنید با وجود غول های فروشگاهی مثل دیجی کالا، قرار گرفتن محصول شما به عنوان لینک اول گوگل کار دشواری باشد. اما باید بدانید که در بسیاری از کلمات کلیدی دیجی کالا در جایگاهی بعد از بسیاری از وبسایت ها قرار دارد که این اهمیت سئو در سایت فروشگاهی را نشان میدهد.ما در پیشتاز همراه شما در سئو کردن محصولاتتان هستیم.

سئو در طراحی سایت

3- امنیت

بارها و بارها در پیشتاز آی تی به اهمیت امنیت در طراحی سایت اشاره شده است. این موضوع در طراحی سایت های فروشگاهی که کاربرمحور هستند اهمیت بیشتری پیدا میکند. چون حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران هم موضوع مهمی میشود.ما در پیشتاز آی تی با پیکر بندی صحیح افزونه های امنبتی، امنیت سایت شما را تامین میکنیم

امنیت در طراحی سایت

4-ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن

ریسپانسیو بودن به این معنی است که سایت را در هر دستگاهی (موبایل، تبلت و …) باز کنیم نیاز به اسکرول افقی نداشته باشد و کاربر بدون زوم کردن بتواند محتوای آن صفحه را بخواند. همه ی سایت هایی که در پیشتاز طراحی شده اند ریسپانسیو هستند. در نظر داشته باشید که الگوریتم جدید گوگل امتیاز بالاتری به سایت هایی که ریسپانسیو هستند میدهد که این اهمیت این موضوع را نشان میدهد. در سایت های فروشگاهی اهمیت این موضوع بیشتر هم میشود چون کاربری که قصد خرید دارد اگر اندکی اذیت شود و دائما مجبور به زوم کردن صفحه باشد، سایت شما را میبنند و فروشگاه دیگری که خدمات شما را ائه میدهد را باز میکند و خریدش را از آن انجام میدهد.

طراحی سایت ریسپانسیو

5-سرعت بالا

طبق آمار اگر سرعت بارگذاری سایت شما بیشتر از ۵ ثانیه طول بکشد کاربر آن صفحه را میبندد. پس اگر میخواهید کاربر را بر روی سایت خود نگه دارید حتما باید سرعت آن بالا باشد تا کاربر محصولات شما را ببیند. گرافیک بالای سایت با سرعت گاهی در تضاد است که ما در مجموعه پیشتاز همواره سعی کرده ایم در کنار گرافیک بالا، سرعت را نیز در سطح خوبی نگه داریم. سرعت سایت فروشگاهی برای نگه داشتن مشتری در سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

سرعت بالا در طراحی سایت

6-خبرنامه ایمیلی

فروش به مشتری که یک بار از شما خرید کرده بسیار راحتتر از فروش به یک مشتری جدید است که تا کنون به سایت شما مراجعه نکرده است.برای همین هنوز هم ایمیل مارکتینگ یکی از روش های پربازده در بازاریابی است. برای همین ما در طراحی های سایت های شرکتی حتما بخشی را برای گرفتن ایمیل کاربران منظور میکنیم و نیز ابزار مناسب برای ارسال ایمیل به کاربران را در پنل کاربری شما قرار میدهیم تا بتوانید مشتریان خود را از رویدادهای جدید، محصولات جدید، تخفیفات و غیره باخبر کنید. 

بازاریابی ایمیلی

7-ثبت نام راحت کاربران

یکی از مهمترین موضوعات در طراحی سایت فروشگاهی ثبت نام راحت کاربران است. اگر کاربر ذره ای برای ثبتنام در سایت شما به مشکل بر بخورد صفحه را سریعا میبندد. ثبت نام با شماره تلفن یکی از راهکارهایی است که پیشتاز برای رفاه حال مشتریان شما در نظر میگیرد. رابط کاربری آسان و تجربه کاربری راحت مشتریان در بخش ثبتنام مورد توجه پیشتاز بوده و هست. 

ثبت نام در سایت